top of page

Сторінка психолога

Практичний психолог

Гімназії № 18 Полтавської міської ради 

 

Нікогосян  Анастасія Володимирівна

Нікогосян А.png

Шановні учасники освітнього процесу!

 

      У разі виникнення ситуацій, з якими, на вашу думку, важко впоратися,

будь ласка, звертайтесь за індивідуальною консультацією!

     Будь-яке звернення є конфіденційним!

 

З радістю допоможу у вирішенні проблеми!

Поради  батькам  від  шкільного  психолога  

Протидія  БУЛІНГУ.                 

(роз'яснення МОН України щодо застосування

наказу №1646 від 28.12.2019 у закладах освіти) 

стоп булінг.jpg

Стрес. Як допомогти своїй дитині?     (рекомендації для батьків)

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ ПЕРШОКЛАСНИКІВ

 

  • Вранці будіть дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом.                                                                        Не згадуйте вчорашні прорахунки, особливо мізерні,                                                                                                не вживайте образливих слів.

  • Не підганяйте дитину, бо розрахувати час – це ваш обов’язок.

  • Не відправляйте дитину до школи без сніданку: у школі вона багато працює та витрачає сили.

  • Збираючи дитину до школи, побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів, без зауважень: «Дивись, поводься гарно», «Щоб не було поганих оцінок!».

  • Зустрічайте дитину спокійно, не сипте на неї тисячу запитань, дайте їй розслабитися (згадайте,  як вам важко після робочого дня). Коли дитина збуджена і охоче з вами чимось поділитися, вислухайте її.

  • Якщо дитина замкнулась, щось її турбує, не наполягайте на поясненні її стану, нехай заспокоїться, тоді вона все сама розповість.

  • Зауваження вчителя вислухайте не в присутності дитини. Вислухавши, не поспішайте влаштовувати сварку. Говоріть з дитиною спокійно.

  • Після школи дитина не повинна одразу сідати за виконання завдань,                                                                     а 2 – 3 години має відпочити.                                                                                                                               Найкращий час для виконання домашніх завдань з 15 до 17 години.

  • Не можна виконувати завдання без перерви. Через кожні 15 – 20 хв.                                                      Треба відпочивати 10 – 15 хв.

  • Під час виконання завдань не стійте над дитиною, давайте їй можливість самостійно працювати. А якщо вже потрібна допомога – без крику, спокійно, з похвалою та підтримкою, вживаючи слова: «не хвилюйся», «ти все вмієш», «спробуймо поміркувати разом», «згадай, як пояснював вчитель»   

  •                                   

  • У спілкуванні з дитиною не вживайте умовностей: «Якщо ти добре вчитимешся, то…». Часом ставлять заважкі умови, і тоді ви можете опинитися у складній ситуації.

  • Протягом дня знайдіть (спробуйте знайти) півгодини для спілкування з дитиною. В цей час головними мають бути справи дитини, її біль, радощі.

  • У сім'ї має бути єдина тактика спілкування всіх дорослих з дитиною. Всі питання щодо виховання дитини вирішуйте без неї.

  • Завжди будьте уважними до стану здоров’я дитини, коли її щось турбує. Найчастіше – це об’єктивні показники втоми чи перевантаження.

  • Пам’ятайте, що навіть діти 7 – 8 років люблять казки, особливо перед сном, або пісню, лагідні слова. Не лінуйтесь зробити це для них. Це їх заспокоїть, зніме денне напруження, допоможе спокійно заснути й відпочити. Не нагадуйте перед сном про неприємні речі. Завтра новий робочий день, і дитина повинна бути готовою до нього. Ваша доброзичливість допоможе їй у цьому. 

 

                                           Практичний психолог Гімназії № 18

                                           

 

 

Рекомендації батькам п'ятикласників

 

1. Якщо Вас щось турбує в поведінці дитини, якомога швидше зустріньтеся і обговоріть це із класним керівником, практичним  психологом.

2. Якщо в родині відбулися події, що вплинули на психологічний стан дитини, повідомте про це класного керівника. Саме зміни в сімейному житті часто пояснюють раптові зміни в поведінці дітей.

3. Цікавтеся шкільними справами, обговорюйте складні ситуації, разом шукайте вихід із конфліктів.

4. Допоможіть дитині вивчити імена нових учителів, запропонуйте описати їх, виділити якісь особливі риси.

5. Порадьте дитині в складних ситуаціях звертатися за порадою до класного керівника, практичного психолога.

6. Привчайте дитину до самостійності поступово: вона має сама збирати портфель, телефонувати однокласникам і питати про уроки тощо. Не слід відразу послаблювати контроль за навчальною діяльністю, якщо в період навчання в початковій школі вона звикла до контролю з вашого боку.

7. Основними помічниками у складних ситуаціях є терпіння, увага, розуміння.

8. Не обмежуйте свій інтерес звичайним питанням типу: «Як пройшов твій день у школі?». Кожного тижня обирайте час, вільний від домашніх справ, і уважно розмовляйте з дитиною про школу. Запам'ятовуйте окремі імена, події та деталі, про які дитина вам повідомляє, використовуйте їх надалі для того, щоб починати подібні розмови про школу.

9. Висловлюйте заклопотаність, якщо у дитини не все добре в школі. Намагайтеся, наскільки це можливо, не встановлювати покарань і заохочень.  Вони можуть привести до емоційних проблем.

10. Допомагайте дитині виконувати домашні завдання, але не робіть їх самі. Продемонструйте інтерес до цих завдань. Якщо дитина звертається до вас з питаннями, пов'язаними з домашніми завданнями, допоможіть їй знайти відповіді самостійно.

 

 

Практичний психолог Гімназії №18

 

Як зберегти психічне здоров'я під час карантину?
Рекомендації  практичного психолога
                     Шановні учасники освітнього процесу!
     Сьогодні ми опинились в досить  незвичних умовах життя. Пандемія, карантин  - це ті речі, до яких важко адаптуватись  сучасній людині, яка звикла жити в певному ритмі. Зараз кожному з нас важко бути ізольованими від своїх родичів, друзів, колег. Людина – істота соціальна. Тому на фоні ситуації, яка склалась за останні місяці треба прислухатись до себе, зрозуміти те, що життя - найбільша цінність. І ми його повинні  уберегти себе від вірусу, який охопив багато країн.
Тому  давайте  будемо піклуватись не тільки про своє фізичне здоров’я , але й про психічне. 
Що потрібно робити?
►В умовах  карантину дуже важливо комунікувати з близькими, друзями, колегами, тому якщо маєте бажання поговорити – зробіть це. Зателефонуйте тим людям, з якими хочете поспілкуватись. Розкажіть їм чим займаєтесь, що плануєте зробити, тим самим рівень вашої тривоги буде зменшуватись, а настрій - підніматись!
► Контролюйте  потік  інформації. Сидячи вдома, більшість людей переглядають новини, постійно моніторять соціальні мережі. Цікавитись треба, але дозовано!Пам’ятайте, якщо протягом дня ви дивитесь тільки новини, відповідно ваш організм отримує стрес. Стрес – це реакція організму на подразнення, де подразником є ситуація. А це,  в свою чергу, може завдати шкоду як фізичному,  так і психічному здоров’ю.
►Звертайтесь за інформацією тільки до офіційних джерел. Не реагуйте на фейки та не розповсюджуйте їх.
► Карантин  - чудова нагода знайти для себе нове хобі!
► Цінуйте свій час, ставте цілі на день, дотримуйтесь режиму.
► Важливим є здоровий сон. Готуйтесь до нього. Обмежте перегляд новин та соціальних мереж.
►Дихайте свіжим повітрям, спостерігайте  як прокидається природа, як розквітають квіти. Це додасть вам позитиву !
►Ведіть здоровий спосіб життя! Зараз з’явився  час для занять спортом вдома всією родиною.

                                    Здоров’я всім!

    Практичний психолог Гімназії № 18 
   

 
 
Поради щодо ефективного спілкування з співрозмовником
  • Спілкування неможливе без встановлення контакту зі співрозмовником. Для цього продемонструйте співрозмовнику зацікавленість і готовність до розмови виразом обличчя і положенням тіла.

  • Слухайте активно: подавайте людині сигнали, що ви слухаєте його уважно і намагаєтеся зрозуміти. Для цього час від часу повторюйте своїми словами найбільш важливі висловлювання співрозмовника. Робіть це з позитивною або питальною інтонацією, робіть короткі зауваження на кшталт: «так, розумію», «точно», «цікаво», «чудово».

  • Будьте спостережливими, уважно стежте за емоціями, настроєм співрозмовника.

  • Не перебивайте співрозмовника, дайте йому можливість висловити свою думку до кінця. Саме думку, а не фразу чи пропозицію.

  • Щоб співрозмовник правильно зрозумів вашу основну думку, не захоплюйтеся загальними словами або занадто довгими фразами. Що конкретніше буде висловлена ідея, то простіше іншій людині зрозуміти її.

  • Говоріть достатньо голосно і чітко (це додає вашій мові впевненості).

  • Під час розмови підтримуйте зоровий контакт зі співрозмовником, використовуйте адекватні невербальні сигнали, які можуть сказати співрозмовнику більше, ніж слова (жести, рухи, вираз обличчя, міміку тощо).

Як зняти емоційне напруження у дитини ? 

Глибоке дихання.

Зробити глибокий вдих, випинаючи живіт уперед до відчуття участі в цьому діафрагми. Тепер трохи повільніше, видихаючи повітря до втягування живота всередину.

Фізичні навантаження

Найкращим способом зняття нервового напруження є фізичні навантаження - фізична культура та фізична праця. Якщо в дитини поганий настрій, їй необхідно гратися на свіжому повітрі в рухливі спортивні ігри: футбол, волейбол, теніс тощо, здійснювати велосипедні прогулянки з ровесниками, а ще важливіше - разом із батьками. 

Живопис

Живопис своїм розмаїттям кольорів, світла і тіні створює особливу музику картини. Колір сам по собі, незалежно від предмета, якому він властивий, справляє на глядача особливий психофізіологчний вплив.

Художнє слово

Читання цікавої казки, оповідання сприяє зменшенню нервового напруження і заспокоює дитину.

Театр

Вважають, що він має магічну силу впливу                                                                       на психіку людини.

Позитивні емоції

З давніх - давен відомо, що  усмішка, жарт,                                                                гумор знімають психічне напруження і заспокоює дитину.

Музика

Людям здавна відомо про цілющі властивості музики.

Спілкувуння з природою

Природа заспокоює нервову систему, робить людину добрішою. Тому прогулянки з дитиною у парку або виїзди на природу усією сім'єю - найкращі ліки від нервових перенапружень та чудовий засіб зміцнення родинних стосунків. 

Гра 

Гра - явище феноменальне, вона притаманна всім дітям. Особливого значення набуває участь в іграх дітей та батьків під час спільного проведення відпочинку.

 

Безымянный.png
45.png
Рисунок7.jpg
Рисунок6.jpg
Рисунок5.png
bottom of page