top of page

Ми не просто школа

Ми – громадсько активна школа, і наше шкільне життя тісно пов’язане з життям громади, тому ми ставимо собі за мету бути надійною опорою та постійним джерелом допомоги для мешканців нашого мікрорайону. Нашими вчителями, по суті, волонтерами було створено ресурсний центр на базі школи, де свою допомогу надають педагоги, психолог, соціальний педагог, логопед, лікарі, громадські діячі. В школі постійно проводяться тренінги, семінари, круглі столи, індивідуальні консультації, зустрічі з цікавими людьми. У ресурсному центрі, що діє у школі, отримують консультативну допомогу батьки дітей з особливими потребами. Для вибору вдалої теми ми завжди проводимо анкетування.

Наша школа є однією з 10 шкіл України, яка пройшла самооцінювання за Міжнародними стандартами якості діяльності ГАШ. За результатами самооцінювання школа визначила напрямки дій і розробила власний план розвитку ГАШ на певний проміжок часу. Пріорітетними напрямками розвитку школи на даному етапі є міжнарподні стандарти:

DSC_0527.JPG
DSC_0692.JPG
  • лідерство

  • партнерство

  • навчання впродовж усього життя

Учні, вчителі, батьки нашої громади не залишаються байдужими до чужого горя і постійно приймають участь в різноманітних благодійних акціях. Систематично  проводимо благодійні акції, допомагаємо онкохворим дітям дитячої міської лікарні. Головне те, що всі ми прекрасно розуміємо непохитну істину: допомагаючи іншим, разом, ми примножуємо добро і робимо цей світ кращим.

kiev.jpg

Модель родинного виховання

У родині закладено всі основи демократичного, гуманістичного, екологічного життя спільноти людей. Любов, щирість почуттів, відвертість, людяність, повага до старших завжди були головні у сімейному вихованні. Саме ними керуються в нашій суічасній школі, яка продовжує сімейне виховання, налагоджує взаємозв'язок з родиною.

Тому у школі І ступеня створено класи-родини:

  • Джерельце

  • Веселка

  • Вербиченька

  • Світлинки

В цих класах учнів, батьків, вчителів об'єднують конкретні справи, які вони вирішили спільно. Формується новий стиль взаємовідносин між сім'єю та школою. Головна мета родинного виховання - створення родинно-педагогічних умов для здійснення процесу самовиховання, самовизначення та самореалізації особистості дитини, формування в її особі майбутніх батьків.

gash_theory2.jpg

Чому саме ГАШ?

    Громадсько-активні школи (ГАШ) або громадські центри створювались у різних країнах світу як відгук на потребу активізації місцевих громад у вирішенні власних потреб, реалізації концепції навчання впродовж усього життя та розвитку громад.

    ГАШ - це навчальний заклад, в якому велика увага приділяється налагодженню партнерських стосунків між школою та всіма ресурсами, що існують у громаді. У них значна увага приділяється наданню освітніх, соціальних, оздоровчих послуг на базі шкіл; розвитку молодіжного та волонтерського руху; залучення громадян до навчального процесу та процесу управління школою; покращенню навчальних результатів учнів; зміцненню відносин між школою та громадою.

Школа як центр розвитку громади.

Сучасна школа є не тільки частиною демократичного суспільства – школа має важливе значення для майбутнього, визначаючи якою буде демократія. Якщо ми хочемо, щоб усі в школі та спільноті були ефективними громадянами суспільства, демократичні цінності мають інтегруватися в кожний аспект шкільного життя та місцевого середовища.

Історично українська школа завжди була центром місцевої громади. Школи виконували не тільки навчальну функцію, вони активізували й навчали громаду. Сьогодні в Україні є нагальна потреба відтворити цей досвід, тому що в багатьох містах, містечках, селах і селищах нашої країни здебільшого школа є єдиним осередком освітнього, культурного й духовного життя громади.

Головною метою моделі ГАШ є виховання громадянина сучасного суспільства та його підготовка до життя та діяльності у демократичному суспільстві.

Завдання створеної моделі ГАШ:

  • організація взаємодії школи та громади, що зробить можливим виховання свідомого громадянина;

  • формування в учнів соціального досвіду, уміння жити в громадянському суспільстві;

  • привернення уваги до школи й інтенсифікацію участі батьків, спонсорів та меценатів, громадських організацій, фондів, засобів масової інформації в поєднанні зусиль у суспільному житті школи й територіальної громади.

Основою громадсько-активної школи є твердження про те, що школа не може існувати окремо від потреб громади, саме вона може стати ініціатором розвитку місцевої громади. Громадсько-активна школа ставить перед собою мету не просто надавати освітні послуги учням, але й розвивати громаду, залучати батьків та мешканців до вирішення соціальних та інших проблем, які існують як в школі, так і в громаді.

gash_theory1.jpg
gash_theory3.jpg

Результати запровадження моделі ГАШ.

  • школа стає освітнім, культурним центром, а також центром відпочинку для осіб будь-якого віку;

  • відбувається переорієнтація на особистість учня, на формування активної громадської позиції, відповідальності перед собою та перед громадою за прийняті рішення;

  • стимулюється виникнення інноваційних освітніх програм, вдосконалюється професійна майстерність педагога, яка відповідає вимогам сучасності;

  • ресурси школи використовуються ефективніше в інтересах школи та всіх мешканців громади;

  • школа, перетворюючись в Громадський центр, більше отримує реальної допомоги від місцевої громади, комерційних структур та влади.

bottom of page