Проєкт «WIN: writing for inclusion / письмо в інклюзивній освіті» започатковано програмою Європейського Союзу Еразмус+ за напрямом КА201 Стратегічні партнерства у сфері шкільної освіти. Цей проєкт є першим в Україні, який передбачає вдосконалення практики полікультурного навчання дітей з особливими освітніми потребами.
Основна мета:
· переоцінка ставлення вчителів та учнів до різноманітності представників соціуму, в який вони інтегровані;
· запровадження стилів і технік навчання, найбільш адекватних для кожного випадку;
· вивчення англійської мови з використанням творчого письма та анімації.
Полтавська ЗШ №18 є першою школою в Україні, що стала партнером грантового проєкту Програми міжнародної співпраці Європейського Союзу Еразмус+.
Концептуальною ідеєю проєкту є уможливлення візуалізації дитячих письмових творчих робіт (мультиплікація), що, на думку міжнародної команди освітян, має позитивно позначитись на бажанні дитини досліджували мову як інструмент творчості та читати книжки.
29 вересня 2020 р. відбулася перша мультинаціональна робоча зустріч учасників проєкту в онлайн-форматі. У заході взяли участь усі партнери – представники закладів вищої та початкової освіти: Фундація Університету Бальмес та Школа «Лес Пінедікес» – Іспанія; Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка та Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 18 – Україна; Університет Флоренції та Освітній заклад «Ле Кюре» – Італія; Будапештський університет імені Лоранда Етвеша та Білінгвальна школа професійно-технічного спрямування м. Будапешт – Угорщина.
В установчій конференції партнерську загальноосвітню школу №18 представляли директорка Оксана Горіна та вчителька англійської мови Алла Кошляк.
Учасники обговорили календар проєкту, відповідальність партнерів за окремі напрями роботи, обмін досвідом та поширення результатів спільної діяльності.
Перші конкретні кроки на шляху реалізації проєкту було узгоджено на спільній іспано-українській зустрічі партнерів (теж в онлайн-форматі) 6 жовтня 2020 р. Йшлося про створення зразків цифрових анімаційних оповідань та перспективи їх використання для інклюзивної освіти.
Загалом проєкт, який триватиме впродовж 2 років, має стати стимулом і практичним інструментом для вчителів, які навчають учнів з особливими потребами та щиро зацікавлені у результатах своєї праці.
Comentarios