top of page
Поиск
Фото автораПолтавська ЗШ №18

Навички першої допомоги

Курс першої домедичної допомоги провели у гімназії №18

В гімназії №18 волонтерська організація «Єдність» організувала і провела спеціальне навчання для працівників закладу та внутрішньо переміщених осіб – курс першої домедичної допомоги. Мета занять – навчити людей надавати невідкладну допомогу пораненим в умовах бойових дій.

У мирний час прибуття швидкої в середньому становить 20 хвилин. За перші 2-3 з них постраждалий може втратити критичний об’єм крові, що призведе до летальних наслідків. Навички першої допомоги – критична необхідність для кожної людини, особливо в умовах війни. Сьогодні це без перебільшень може врятувати життя.

Навчання з надання першої домедичної допомоги провела висококваліфікований медичний працівник лікар-інтерн ПМДУ Школьна Альона.

На заняттях слухачі дізналися про загальні принципи надання першої допомоги і її прийоми у відповідності до характеру одержаного потерпілим пошкодження, ознаки кровотечі та кровоспинні засоби, джгути та важливі принципи роботи з ними, основи зовнішнього масажу серця та методи зупинки немасивних кровотеч, дії для зігрівання потерпілого та опіках трьох ступенів, а також загальну хронологію надання допомоги. Педагоги навчилися зупиняти кровотечу методом накладання джгута (турнікету), тампонади та створювати джгути з підручних матеріалів, оцінювати свідомість постраждалого та звільняти дихальні шляхи, здійснювати зовнішній масаж серця, проводити огляд постраждалого та викликати швидку.

При наданні першої долікарської допомоги необхідно керуватися такими принципами: правильність і доцільність; швидкість; продуманість, рішучість, спокій. Як правило, першу медичну допомогу (найпростіші медичні дії, що виконуються безпосередньо на місці події в найкоротші строки після травмування) надають працівники, котрі перебувають поруч.

В ситуації, коли початок активних бойових дій може перетворитися із прогнозу на реальність, володіння навичками надання першої домедичної допомоги може врятувати життя вашим рідним, близьким чи просто знайомим. Готовність до будь-якої ситуації та знання чіткого алгоритму дій, до того ж, вважається найкращою вакциною від паніки.





11 просмотров0 комментариев

Kommentarer


bottom of page