top of page
Поиск
Фото автораПолтавська ЗШ №18

МІЖНАРОДНЕ ПАРТНЕРСТВО МІЦНІШАЄ І В ОСВІТІ: ПОЛТАВСЬКА ГІМНАЗІЯ №18 НА ЧЕРГОВОМУ ЕТАПІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО

Полтавська гімназія №18 є першою школою в Україні, що стала партнером грантового проєкту «WIN: writing for inclusion / письмо в інклюзивній освіті» Програми міжнародної співпраці Європейського Союзу Еразмус+ за напрямом КА201 “Стратегічні партнерства у сфері шкільної освіти”. Проєкт, що стартував навесні 2020 року, передбачає вдосконалення практики полікультурного навчання дітей з особливими освітніми потребами. Участь у ньому беруть вищі та загальноосвітні заклади Іспанії, Італії, Угорщини та України.

17 травня 2022 року науковці та освітяни з цих країн, а також зі Сполучених Штатів Америки, провели в режимі онлайн на базі Полтавського національного педагогічного університету кросмистецький конгрес “Полікультурна багатовимірність — шлях до діалогу та розвитку”. Головною темою заходу стало обговорення результатів проєкту WIN та перспективи подальшої співпраці, які окреслили у своїх доповідях професорка Мірейя Каналс Ботінес (менеджерка та авторка ідеї проєкту, Університет ВІК, Іспанія) та доцент кафедри дошкільної освіти Оксана Рудич (менеджерка проєкту від України, ПНПУ ім. В.Г.Короленка).

Основні цілі проєкту - переоцінка ставлення вчителів та учнів до різноманітності представників соціуму, в який вони інтегровані; запровадження найбільш адекватних стилів і технік навчання; вивчення англійської мови з використанням творчого письма та анімації.

Про реалізацію проєкту у практичній площині інклюзивної освіти розповіли вчителі Сінта Гонсалес Гарсія та Марта Рамірес Баро зі школи «Лес Пінедікес» (Іспанія) та Алла Кошляк з Полтавської гімназії №18.

Концептуальною ідеєю проєкту є візуалізація дитячих письмових творчих робіт (анімація), що, на думку міжнародної команди освітян, має позитивно позначитись на бажанні дитини досліджувати мову як інструмент творчості та читати книжки.

З цією метою учні гімназії №18 написали твори англійською мовою про значення турботи та піклування в сучасному суспільстві. У майбутньому ці роботи полтавських гімназистів стануть сценаріями анімаційних фільмів, які будуть поширені у школах України та Європи для навчання дітей з особливими потребами, їх соціальної адаптації та інтеграції в суспільство.

Роботу над анімацією, спеціальну комп'ютерну платформу для якої створили фахівці кафедри математичного аналізу та інформатики ПНПУ ім.В.Г.Короленка, учні планували розпочати в березні, зазначила директорка гімназії №18 Оксана Горіна, але цьому шляхетному починанню завадила війна.

Тому й зустріч міжнародних партнерів проєкту, які планували у травні цього року особисто завітати до Полтави, довелося проводити у цифровому режимі.

Напередодні ж конгресу діти зі шкіл-партнерів Іспанії, Італії та Угорщини надіслали на адресу своїх полтавських ровесників малюнки та звернення зі словами підтримки, побажаннями перемоги та миру. Юні українці віддячили їм композицією зі своїх малюнків та запальної “Ой, у лузі червона калина...”

Учасники конгресу висловили сподівання, що всі перешкоди на шляху втілення проєкту, викликані війною, будуть незабаром подолані. А на заплановані на вересень цього року та на січень наступного робочі зустрічі в Угорщині та Іспанії ми, полтавці, приїдемо як представники вільної і мирної країни-переможниці.




4 просмотра0 комментариев

Comments


bottom of page