ШКІЛЬНІ НОВИНИ
Гімназія №18
Полтавської міської ради
Безпека дітей в Інтернеті"
Місія гімназії -
створення творчого освітнього середовища для розкриття талантів, сприяння особистісному розвитку кожного учасника освітнього процесу та формування готовності до навчання упродовж усього життя.
Гімназія №18
у міжнародному грантовому проєкті Еразмус+
«WIN: writing for inclusion
(письмо в інклюзивній освіті)»
Проєкт «WIN: writing for inclusion / письмо в інклюзивній освіті» започатковано програмою Європейського Союзу Еразмус+ за напрямом КА201 Стратегічні партнерства у сфері шкільної освіти. Цей проєкт є першим в Україні, який передбачає вдосконалення практики полікультурного навчання дітей з особливими освітніми потребами.
Основна мета:
-
переоцінка ставлення вчителів та учнів до різноманітності представників соціуму, в який вони інтегровані;
-
запровадження стилів і технік навчання, найбільш адекватних для кожного випадку;
-
вивчення англійської мови з використанням творчого письма та анімації.
Полтавська гімназія №18 є першою школою в Україні, що стала партнером грантового проєкту Програми міжнародної співпраці Європейського Союзу Еразмус+.
Концептуальною ідеєю проєкту є уможливлення візуалізації дитячих письмових творчих робіт (мультиплікація), що, на думку міжнародної команди освітян, має позитивно позначитись на бажанні дитини досліджували мову як інструмент творчості та читати книжки.
29 вересня 2020 р. відбулася перша мультинаціональна робоча зустріч учасників проєкту в онлайн-форматі. У заході взяли участь усі партнери – представники закладів вищої та початкової освіти: Фундація Університету Бальмес та Школа «Лес Пінедікес» – Іспанія; Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка та Гімназія № 18 Полтавської міської ради – Україна; Університет Флоренції та Освітній заклад «Ле Кюре» – Італія; Будапештський університет імені Лоранда Етвеша та Білінгвальна школа професійно-технічного спрямування м. Будапешт – Угорщина.
В установчій конференції партнерську гімназію №18 представляли директорка Оксана Горіна та вчителька англійської мови Алла Кошляк.
Учасники обговорили календар проєкту, відповідальність партнерів за окремі напрями роботи, обмін досвідом та поширення результатів спільної діяльності.
Перші конкретні кроки на шляху реалізації проєкту було узгоджено на спільній іспано-українській зустрічі партнерів (теж в онлайн-форматі) 6 жовтня 2020 р. Йшлося про створення зразків цифрових анімаційних оповідань та перспективи їх використання для інклюзивної освіти.
Загалом проєкт, який триватиме впродовж 2 років, має стати стимулом і практичним інструментом для вчителів, які навчають учнів з особливими потребами та щиро зацікавлені у результатах своєї праці.
У листопаді відбувся конкурс логотипів проєкту WIN, який передбачав своєрідне змагання емблем програми, власноруч створених школярами різних країн.
Нині триває реалізація наступних етапів проєкту:
-
оригінальна презентація -знайомство дітей та вчителів з усіх країн –учасниць - розміщення на окремій онлайн платформі фото чи малюнків –автопортретів з описом уподобань та захоплень.
-
Напередодні ж Різдва учні з кожної країни -учасниці подарували своїм ровесникам автентичну колядку рідного краю у власному виконанні.
-
На каналі Youtube виставлений змонтований відеоролик, де учні-проєктанти разом заспівали англомовну щедрівку "Up on the Housetop"( https://youtu.be/R__oknH8xWc)
-
Разом з пісенними подарунками учасники проєкту обмінялися й так званими "Книгами творчості" https://read.bookcreator.com/5orw9GETTWVeaoBZniFpAuMnVVn2/Japsq9cNTIOSzDSlC2O4UA, у яких ознайомили однолітків із традиціями та звичаями святкування Різдва у своїх країнах.
Ми у проєкті / Іспанія / Фінал
З 30 січня по 3 лютого 2023 року в Центральному Університеті Каталонії (м. Вік, Іспанія) відбулася фінальна транснаціональна зустріч учасників проєкту «WIN: writing for inclusion / письмо в інклюзивній освіті», започаткованого навесні 2020 року програмою Європейського Союзу Еразмус+ за напрямом КА201 Стратегічні партнерства у сфері шкільної освіти.
Цей проєкт, учасниками якого є школи та університети Іспанії, Італії, Угорщини та України, передбачає вдосконалення практики полікультурного навчання дітей з особливими освітніми потребами. Нашу державу у проєкті представляють науковці ПНПУ ім. В.Г.Короленка разом з учителями та учнями Гімназії №18 Полтавської міської ради. Перша офлайн-зустріч учасників проєкту відбулася в Угорщині (м.Будапешт, Університет ELTE) у вересні 2022 року.
Концептуальною ідеєю проєкту є візуалізація дитячих письмових творчих робіт (анімація), що, на думку міжнародної команди освітян, має позитивно позначитись на бажанні дитини досліджувати мову як інструмент творчості та читати книжки. А основні цілі - переоцінка ставлення вчителів та учнів до різноманітності представників соціуму, в який вони інтегровані; запровадження найбільш адекватних стилів і технік навчання; вивчення англійської мови з використанням творчого письма та анімації.
Попри об’єктивні причини (воєнний стан в Україні та онлайн-навчання) учні гімназії №18 знайшли можливість вивчити техніку написання оповідань та використання анімаційних ресурсів. Вони писали твори англійською мовою про значення турботи та піклування в сучасному суспільстві. Згодом ці роботи стали сценаріями створених під орудою вчительки інформатики Олени Ладигіної анімаційних фільмів, які були розміщені на відповідних платформах. Ці мультфільми будуть поширені у школах України та Європи для навчання дітей з особливими потребами, їх соціальної адаптації та інтеграції в суспільство. А заняття анімацією настільки сподобалось учням, що вони продовжують творчі пошуки та створюють нові мультфільми.
На заключному форумі в Іспанії, підбиваючи підсумки майже трирічної роботи в рамках проєкту, його авторка професорка Мірейя Каналс Ботінес (Університет ВІК, Іспанія) зазначила, що міжнародна співпраця сприяє впровадженню інноваційних методів навчання в освітній процес, дозволяє розширювати досвід впровадження інформаційних технологій, формувати ключові компетентності школярів, нові світоглядні основи сучасного освітнього процесу, залучати учнів до творчої, експериментальної та практичної діяльності.
“На мою думку, турбота у вихованні – це перш за все любов. Це любов до себе в професії, любов до справи, якою займаєшся, і любов до учнів, - зазаначила на зустрічі менеджерка проєкту WIN, вчителька англійської мови гімназії №18 м. Полтави Алла Кошляк. - Це індивідуальний підхід до кожного з них, занурення у власний світ дитини, в її характер, настрій, потреби та проблеми. Особливо це стосується дітей з інклюзією.”
Участь у проєкті справила значний вплив і на дітей. Учні згуртувалися, стали більше цікавитися географією, краєзнавством та англійською мовою. Всі вони без винятку значно просунулися в розвитку інформаційних технологій і тепер впевнено почуваються в Інтернет-просторі.
Ідея проєкту та хід його реалізації періодично обговорювалися на батьківських зборах у гімназії, на зустрічах з мешканцями мікрорайону Юрівка, де розташований заклад. Прес-релізи за результатами виконання етапів проєкту розміщувалися на сайті міського управління освіти та в місцевих медіа . Директорка гімназії Оксана Горіна систематично доповідала про проєкт на нарадах директорів шкіл Полтави, наголошуючи, що разом із партнерами з інших країн ми робимо велику та потрібну роботу – шукаємо та знаходимо шляхи вирішення проблем інклюзії.
Майже трирічний досвід роботи в проєкті, тісні зв’язки з університетами та школами Іспанії, Італії та Угорщини зробили вагомий внесок у формування європейського мислення, давши учням гімназії можливість спілкуватися з однолітками та викладачами з інших країн, вдосконалювати практичну розмовну мову, розвивати творчі та цифрові навички, піклуватися один про одного.
Ми, як освітяни, почали більше уваги приділяти вихованню учнів у дусі міжкультурності, демократії, толерантності, що допоможе їм в майбутньому стати справжніми громадянами Європи та почуватися вільно на її території. Європейська освіта набуває стандартизованого універсального характеру, що сприяє усвідомленню молоддю різних націй і народностей власної приналежності до спільної європейської культури.